Naujienos

Nuo gegužės 1 d. keičiasi Kretingos PSPC pacientų aptarnavimo tvarka

2022 05 02


Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremalią situaciją dėl Covid-19 plitimo grėsmės, keičiasi PSPC pacientų aptarnavimo tvarka.

 Nuo šiol sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos tik atvykus į gydymo įstaigą. Nebelieka nuotolinių šeimos gydytojų konsultacijų karščiuojantiems ar kitus peršalimo simptomus jaučiantiems asmenims, dėl nedarbingumo tęsimo, siuntimų išrašymo. Nuotoliniu būdu bus konsultuojami tik tie pacientai, kuriems reikia pratęsti vartojamus vaistus.  

Šeimos gydytojo konsultacijoms būtina užsiregistruoti iš anksto telefonu 8 445 79009.

TESTAVIMO TVARKA

Nuo gegužės 1 d. uždaromas Kretingos mobilusis punktas, nuo šiol  tyrimai dėl Covid-19 ligos bus atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Asmenis, jaučiančius Covid-19 ligos simptomus, raginame susisiekti su savo šeimos gydytoju telefonu 8 445 79004. Įtarus, kad pacientas serga Covid-19 liga, jis bus testuojamas greitaisiais antigeno testais. Šis tyrimas turės būti paskirtas gydytojo, pacientai savarankiškai registruotis negalės.

Privalomas izoliavimas ligoniams nebebus taikomas. Gydytojo sprendimu pacientas bus laikomas pasveikusiu, jei 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai. Iki pasveikimo simptomus turintiems asmenims nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas.

VAKCINACIJA

Pirminė vakcinacijos schema ir toliau rekomenduojama vyresniems nei 5 m. asmenims, stiprinamoji dozė – nuo 12 m.

Registracija skiepui vykdoma paskambinus į įstaigos registratūrą telefonu 8 445 79009.