Slaugos paslaugos namuose

SLAUGOS PASLAUGAS NAMUOSE GAUTI GALI:

  • asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis;
  • asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose;
  • pacientai, kuriems atlikta tracheostoma ar ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų, ir kuriems būtina dirbtinė plaučių ventiliacija. ASPN teikiama tik turint stacionare gydžiusio gydytojo siuntimą, kuriame nurodyta, kad paciento artimieji gydytojo yra apmokyti prižiūrėti pacientą. Artimieji raštu patvirtina, kad paciento priežiūra bus užtikrinama visą parą ir jie informuoti apie riziką, galinčia kilti tokį pacientą slaugant namuose.

KUR KREIPTIS NORINT GAUTI ŠIAS PASLAUGAS?

Jei atitinkate kriterijus ir pageidaujate gauti slaugos paslaugas namuose, informuokite savo šeimos gydytoją. Gydytojui išrašius siuntimą slaugos paslaugoms gauti (F027), su Jumis susisieks atsakingi darbuotojai.
Paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos PSDF lėšomis.
Pastaba. Paslaugos teikiamos tik prisirašiusiems pacientams.
Slaugytojo, teikiančio paslaugas namuose, kontaktai:
Tel. +370 601 28213

PASLAUGAS NAMUOSE TEIKIANČIŲ SPECIALISTŲ KOMANDA

Bendrosios praktikos slaugytojas matuoja AKS, pulsą, pagal gydytojo paskyrimus paima kraują, šlapimą ir kitus laboratorinius tyrimus, fiksuoja elektrokardiogramą, atlieka injekcijas į raumenis, į veną, stato lašines infuzijas, atlieka žaizdų perrišimus ir moko jas prižiūrėti, konsultuoja pragulų profilaktikos ir priežiūros, dirbtinių kūno angų priežiūros klausimais (stomų priežiūra) ir kt.

Kineziterapeutas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, pratimų pagalba gydo raumenų ir sąnarių funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas  gali padėti palengvinti judesius, pagerinti sąnarių funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastus gebėjimus.

Slaugytojo padėjėjas atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, sulašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo rinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.).